Stowarzyszenie 22q11 Polska

27 czerwca 2025

Koniec Szkoły !!!

🥳🤩🤝🫶Zakończenie roku szkolnego – gratulacje dla wyjątkowych bohaterów! 🎓💙👩‍🎓🧑‍🎓👨‍🎓
 
Dziś wielu uczniów odbiera świadectwa, kończy etap edukacji, zamyka kolejny rozdział. Koniec roku szkolnego to moment podsumowań, świadectw, uścisków, a czasem łez ulgi.
Ale dla dzieci z zespołem delecji 22q11 to coś więcej niż koniec roku szkolnego. To dowód ogromnej siły💪💪💪, wytrwałości i codziennej walki, którą często toczą po cichu.
To cichy triumf po dziesiątkach dni pełnych wyzwań, nie zawsze widocznych dla innych.
 
🧐Wiemy, jak wiele wysiłku kosztuje Was nauka.
Jak trudno się skupić, zapamiętać, zrozumieć, odnaleźć wśród reguł, testów i oczekiwań.
 
🥹😥🫣Wiemy, że dla wielu z Was szkoła to nie tylko nauka, ale też codzienne zmagania z lękiem, stresem, zmęczeniem.
Ale mimo wszystko – daliście radę.🤝🥳🤩💪
 
Zespół delecji 22q11 często wiąże się z trudnościami w uczeniu się, pamięcią roboczą, koncentracją, przetwarzaniem języka, a także lękiem i problemami emocjonalnymi.
 
To nie są rzeczy, które widać na pierwszy rzut oka🧐🥸. Ale my widzimy Was – dzieci, które mimo tych trudności codziennie wstają, idą do szkoły, uczą się, próbują, dają z siebie wszystko.
 
W tym dniu chcemy powiedzieć jedno: JESTEŚMY Z WAS DUMNI.🤩🥳🤩🥳
 
Bo nie oceny są najważniejsze.
👏🫶Najważniejsze są relacje, wspomnienia, chwile radości, próby i błędy, przez które uczymy się najwięcej.
Wasze sukcesy nie zawsze mieszczą się w rubrykach świadectwa.
 
Czasem są nimi: pierwsze przyjaźnie, odwaga, żeby zadać pytanie, uśmiech w trudnym dniu, wyjście z domu, powiedzenie „nie rozumiem” albo „pomóż mi”.
To są Wasze zwycięstwa. I właśnie nimi się dziś zachwycamy.
 
Wnosicie do klas i szkół wyjątkową wartość, choć czasem w zupełnie inny sposób niż mierzy to system.
 
👏👏👏Dziękujemy Wam, dzieciaki, za to, że się nie poddajecie.
 
Za to, że ucząc się – uczycie nas: cierpliwości, empatii, cierpliwości, wytrwałości i wrażliwości na drugiego człowieka.
👏🥳Gratulacje składamy też Wam – Rodzicom i Opiekunom.
To dzięki Waszemu wsparciu, codziennej obecności, organizowaniu terapii, rozmów z nauczycielami, niekończącym się tłumaczeniom i wierze – nasze dzieci mogą rozkwitać.
Dziękujemy za Waszą siłę, czułość i nieustające działanie w imieniu swoich dzieci.
Dziś jest także Wasz dzień! Z całego serca – GRATULUJEMY! 🌿
 
Niech te wakacje będą czasem oddechu, spokoju i radości – bo zasłużyliście na nie jak mało kto. 🌞❤️
Macie ochotę podzielić się z nami zdjęciem z zakończenia roku szkolnego – zapraszamy, chętnie zobaczymy Wasze uśmiechnięte buźki!!!