Stowarzyszenie 22q11 Polska

cropped-logo_final-e1542212310255

Atrakcje na Zjeździe Rodzin 2024

Masterchefowanie dla 22q11

*22q11 Polska i Masterchef: Niezapomniane Przeżycie*

 

Kiedy poproszono mnie o pomoc w pikniku dla rodzin z dziećmi z zespołem 22q11, wiedziałem, że będzie to ogromne wyzwanie.

Znając zarówno swoje, jak i ich ograniczenia w zakresie cierpliwości i uwagi, musiałem wymyślić zajęcie, które byłoby manualne, ale niezbyt skomplikowane, z krótkimi czasami realizacji, aby utrzymać ich zainteresowanie, i przede wszystkim takie, które dałoby natychmiastowe rezultaty, aby pobudzić ich zainteresowanie.

 

Pomyślałem, że świeży makaron będzie doskonałym kompromisem, ale nigdy bym się nie spodziewał, co się wydarzył tego dnia.

 

Kiedy zapytałem organizatorów, ile dzieci weźmie udział w warsztatach, odpowiedź była niepewna: “Nie będziemy wiedzieli, dopóki nie zaczniemy. Dzieci jest około 50, ale nie sądzimy, że wszyscy wezmą udział…”.

 

Może to była zła pogoda, która uniemożliwiła nam bycie w ogrodzie, a może ciekawość pracy z czterema Masterchefami, ale gdy warsztaty się zaczęły, wszystkie dzieci zgromadziły się w salonie, zbliżając się do stołu z entuzjazmem i niecierpliwością, by zacząć.

 

Duża grupa zajęła się modelowaniem makaronu, podczas gdy inna grupa przygotowywała sos. Wszyscy pracowali w jednym celu: zjeść wszystko, wszyscy razem!

 

To były intensywne dwie godziny. Dzieci były podekscytowane, widząc, jak z bezkształtnej masy tworzą małe kluseczki, dzięki swoim umiejętnościom. Wyprodukowaliśmy i zjedliśmy ponad 7 kg makaronu i 4,5 kg doskonałego sosu bazyliowego!

 

Moi przyjaciele z Masterchefa, Joanna, Misza i Michal, którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z dziećmi z zespołem 22q11, początkowo byli przerażeni, nie wiedząc, czego się spodziewać i jakie trudności mogą napotkać. Na koniec byli zdumieni umiejętnościami dzieci.

 

Nawet dziś, wspominając tamten dzień, widzę uśmiechnięte i pełne radości twarze tych dzieci, oraz twarze rodziców zadowolonych z entuzjazmu, jaki powstał w tym salonie. Ja i moi przyjaciele byliśmy ogromnie zadowoleni z rezultatu!

 

Tamten dzień na zawsze pozostanie w naszych sercach jako niezapomniane przeżycie, które pokazało, jak gotowanie może być potężnym narzędziem integracji, terapii i szczęścia.

Mauro z Masterchefa

 

Dziekujemy Wam kochani za niesamowite przeżycia!!!

Zobacz zdjęcia ze wspólnego gotowania rodziny 22q11 Polska z Masterchefami!!!

CO NOWEGO?