Stowarzyszenie 22q11 Polska

cropped-logo_final-e1542212310255

Kraków 13.04.2024

Charytatywny koncert na rzecz 22q11 Polska

13 kwietnia 2024 r. o godzinie 18.00 w Auli św. Jana Pawła II w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie odbył się niezwykły koncert charytatywny Kamerlanej Orkiestry Operacja – Muzyka , którą poprowadziała charyzmatyczna dyrygentka i kierownik zespołu Dobrochna Martenka.
 
Koncert uświetnił wybitny skrzypek Mateusz Makuch grając w duecie z Hanią Kowalską – dotkniętą Zespołem Delecji 22q11 piękny Nokturn Es -dur Fryderyka Chopina w opracowaniu Hubert Kowalskiego na orkeistrę i dwoje skrzypiec.
Być może Hania jest jedną z niewielu na świecie osób dotkniętą chorobą rzadką jaka jest Zespół di George’a, która gra na skrzypcach.
 
Mateusz Makuch zagrał też jeden z najsłynniejszych tematów z Listy Schindlera, porywając swoją grą publiczność.
W czasie koncertu usłyszeliśmy piękne i znane utwory min. Haydna, Brahmsa, Ravela, a także muzykę filmową Krzysztofa Komedy, Alana Mankena, Wiliamsa oraz Gardela.
 
Koncert poświęcony był zwróceniu naszej uwagi na osoby dotknięte Zespołem Delecji 22q11 w Polsce. Miał być okazją do dania im naszej empatii, akceptacji i wsparcia w stawnaiu się w pełni sobą. Kilkuminutową prezentację na temat tej wady genetycznej przedstwiła pani Dr @Anna Kutkowska-Kass z Instytutu Matki i Dziecka z Warszawy. Zaprezentowała się też w nietypowej odsłonie śpiewając Życzenie Chopina.
 
Koncertowi towarzyszyła pierwsza wystawa prac plastycznych grupki “Młodzieżówka22q11”, którą przygotowała Bogna Okonska, chcąc pokazać, że każdy młody człowiek szuka przestrzeni na wyrażenie siebie – poprzez muzykę, sztuki plastyczne czy inne zainteresowania. Na koncercie był obecny przedstawiciel młodych artystów Constantinos, który przyjechał aż z Warszawy.
 
Całe wydarzenie poprowadziłą Agata Bobrowska – pięknie dziekujemy!!!
 
Dziękujemy też wszystkim naszym gościom, którzy zechcieli uczestniczyć w naszym święcie – rodzinom, przyjaciołom, terapeutom, psychologom, nauczycielom, którzy na codzień wspierają naszych bliskich zmagających się z wieloma trudnościami zdrowotnymi, psychicznymi, społecznymi i edukacyjnymi. Przede wszystkim wielkie dzięki Orkiestrze Operacja Muzyka i Dobrochnie Martence, Mateuszowi Makuchowi i Hani, która daje nam tak wiele.
 
Dziękuję prezes Stowarzyszenia22q11Polska Elżbieta Paczesna z obecność i wiarę w to przedsięwzięcie 22Q11 Polska, Zespół Di George’a, VCFS. Wspaniały plakat na koncert przygotwali dla nas najlepsi Dayenu – design for God – dziękujemy !!! Za zdjęcia dziękujemy Zofia Kowalska i Franciszek Dyrda oraz Jędrzej Niestrój, Grzegorz Juziak i Kajetan Matuszewski za obecność i przygotowywanie kolejnych projektów, które przed nami. Obserwujcie nas !!!
 
Kto z Was nie mógł być na koncercie, a chciałby wesprzeć Stowarzyszenie22q11POlska w organizacji tegorocznego zjazdu rodzin dotkniętych Zespołem Delecji 22q11 – możecie to zrobić tutaj : https://www.22q11.pl/wesprzyj-nas/
 
Za waszą hojność i okazane nam serca – jesteśmy niezwykle wdzięczni ! Dziekujemy i do zobaczenia na następnych koncertach i wydarzeniach !!! ❤
 
napisała Alina Kowalska – organizator i mama Hani – skrzypaczki z 22q11

Zobacz zdjęcia z Koncertu Charytatywnego OPERACJI MUZYKA na rzecz Stowarzyszenia 22q11 Polska

CO NOWEGO?