Stowarzyszenie 22q11 Polska

cropped-logo_final-e1542212310255

UWAGA Miasto Poznań i okolice.

Stowarzyszenie 22q11 Polska zachęca kobiety w ciąży lub mamy po porodzie dziecka z ciężką chorobą lub wadą genetyczną m.in Delecją lub Duplikacją 22q11.2 do skorzystania z projektu Fundacji Matecznik.

Fundacja Matecznik realizuje projekt “Mamy prawo do wsparcia” zlecony przez Urząd Miasta Poznania i dedykowany KOBIETOM W CIĄŻY LUB PO PORODZIE, U KTÓRYCH DZIECKA ZDIAGNOZOWANO CIĘŻKĄ CHOROBĘ LUB WADĘ ROZWOJOWĄ.Aby zredukować stres, zmniejszyć cierpienie i chaos emocjonalny i informacyjny u kobiet, które dowiedziały się, że urodzą dziecko poważnie chore lub takie dziecko urodziły – Fundacja chce je otoczyć bezpłatnym wsparciem psychologicznym i prawnym.

Projekt daje mieszkankom Poznania i ich partnerom/mężom możliwość uzyskania opieki w ramach indywidualnych porad psychologicznych i prawnych. Każda z kobiet, czy to w ciąży lub po porodzie, w ramach niniejszego projektu, będzie miała możliwość odbycia bezpłatnych konsultacji z psycholożką i/lub radczynią prawną. Konsultacje będą odbywać się on-line lub stacjonarnie w zależności od ustaleń między specjalistką a kobietą.

Więcej informacji o projekcie:
https://fundacjamatecznik.pl/nasze-dzialania/mamy-prawo-do-wsparcia/

Formularz zgłoszeniowy dla kobiet:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdApajPzZzTmFYKqjza9x_35aJSrba_Pp6bvj0daXJ1V3q1zw/viewform