Stowarzyszenie 22q11 Polska

Slide 1

Zrzeszamy rodziny z diagnozą zespołu 22q11

Stowarzyszenie 22q11 Polska
Image is not available

Stowarzyszenie założyli rodzice dzieci, którzy dostali diagnozę zespołu mikrodelecji 22q11 (na przestrzeni lat nazywanego też zespołem diGeorga czy zespołem Catcha), a także deduplikacji 22q11. Działamy, aby wspierać osoby z diagnozą, a także ich rodziny i opiekunów. Zwiększamy świadomość nt. zespołu 22q11 w środowisku medycznym i edukacyjnym.

Slide 1
Międzynarodowy Miesiąc Świadomości o 22q11
Image is not available

W roku 2020 po raz pierwszy przyłączyliśmy się do międzynarodowej inicjatywy podświetlania budynków na czerwono na znak solidarności z osobami chorymi na 22q11. W roku 2022, w związku z kryzysem energetycznym, zamiast podświetlania budynków podświetlamy swoje profilu społecznościowe...

Slide 1

Wspieramy się #GrupaWsparcia22q11

Grupa wsparcia na Facebooku
Image is not available

Tam się poznaliśmy i tam się spieramy do dzisiaj... Na bieżąco dzielimy się naszymi sukcesami i sukcesami naszych dzieci, wymieniamy się troskami i nadziejami... Jest z nami kilkoro ekspertów, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Grupa jest jest prywatna, co oznacza, że nikt poza nami nie widzi, kto do niej należy. Można do niej dołączyć tylko po prawidłowej weryfikacji, co daję poczucie prywatności.

Slide 1

Relacja z Konferencji dla Pedagogów w 2022 roku

Dzieci z zespołem 22q11 w polskiej szkole
Image is not available

18 listopada odbyła się w Warszawie konferencja dla pedagogów pracujących w szkołach oraz poradniach psychologiczno-pedagogicznych. Wydarzenie zgromadziło 200 uczestników z całej Polski i było całkowicie poświęcone dzieciom z zespołem 22q11.

Slide 1
Wykłady tematyczne na terenie całej Polski
Image is not available

Ogólnopolskie konferencje, dedykowane spotkania organizowane dla pedagogów, nauczycieli i lekarzy... Dzielimy się wiedzą na temat 22q11 podczas różnego rodzaju wydarzeń, starając się przekazać jak najwięcej informacji o zespole 22q11. Uczestniczmy też w wydarzeniach w Polsce i zagranicą, które dotykają problemów osób z 22q11.

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

"22q11 - Brakujący puzzel. Zespół Delecji 22q11 - czyli co, jak i dlaczego"

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na konferencję “22q11 – Brakujący puzzel. Zespół Delecji 22q11 – czyli co, jak i dlaczego”, organizowaną przez Poradnię Pedagogiczno-Psychologiczną nr 2 w Chełmie i Stowarzyszenie 22Q11 Polska.

Konferencja odbędzie się 25 marca 2020 r. w Chełmskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti przy ul. Partyzantów 40 w Chełmie.

Do udziału w konferencji zapraszamy tych wszystkich z Państwa, którzy zainteresowani są rozwojem i edukacją dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, m.in z delecją 22q11. Bardzo wiele dzieci z Zespołem Delecji 22q11, znanym również jako Zespół DiGeorge’a, ma duże trudności w sprostaniu wymaganiom szkolnym. Wiele z nich jest również nie zdiagnozowana, co wpływa na brak odpowiedniego i kompleksowego dla nich wsparcia. Naszym celem jest zwiększanie świadomości wśród pedagogów i terapeutów na temat tej wady genetycznej.

Zakres tematyczny konferencji:

  • podłoże genetyczne Zespołu Delecji 22q11
  • najczęściej występujące objawy Zespołu
  • rozwój i rokowania osób z Zespołem
  • wyzwania edukacyjne dzieci z Zespołem
  • Różne oblicza 22q11 – studium przypadku
  • życie z nastolatkiem – studium przypadku
  • doświadczenia poradni psychologiczno-pedagogicznej w pracy z dzieckiem z Zespołem

Organizatorami konferencji są:

  • Poradnia Pedagogiczno-Psychologiczna nr 2 w Chełmie
  • Stowarzyszenie 22Q11 Polska
  • Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie

                                                              

Honorowy patronat nad konferencją objęli Prezydent Miasta Chełma, Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Starostwo Powiatowe w Chełmie.

                                                

Patroni medialni: Radio BonTon, Super Tydzień Chełmski oraz Nowy Tydzień: Twój Tygodnik Lokalny.

                                   

Harmonogram konferencji znajdziecie Państwo tutaj. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Wspierają nas